Telefon: 0 (212) 886 24 32

5. Sınıf Konu Anlatımlı Kitaplar ve Soru Bankalarımız Çıktı !

Değerli öğrenci;

Bilgiyolu Yayınları olarak 5. Sınıfa özel MEB’in yayınlamış olduğu yeni müfredata uyumlu, kazanımların adım adım ele alındığı, detaylı konu anlatımı, çözümlü örnekleri, eğlenerek öğreten etkinlikleri, konu testleri ve akıllı tahta uygulamalarıyla yepyeni bir Konu Anlatım kitapları serisini hazırladık.

Kitabımızda karşılaşacağınız simgeler ve anlatım özellikleri:

Adımlar: MEB programında açıklanan her kazanım, adım adım ele alınarak öğrenci bakış açısıyla verildi. Bu şekilde her ‘adım’dan edinilebilecek bilgi ve beceriler öğrencilerimiz için de anlaşılır bir biçimde sunulmuş oldu.

Konu Anlatımı: Konular, üniteler ve alt konulara ayrılarak verildi. Anlatım bölümünde konular tüm detaylarıyla ele alınarak etkin ve yalın bir dil kullanılmasına özen gösterildi.

Anahtar Bilgi: Özellikle dikkat edilmesi gereken bilgiler verilirken kullandığımız bu simge konu içindeki bu bölümün önemini vurgulamak için kullanıldı.

Çözümlü Örnekler: Bu simgeyi gördüğünüzde konunun pekiştirilmesi için gerekli olan örnekler olduğunu bilmeli ve çözüm yollarını mutlaka kavramanız gerektiğini unutma- malısınız.

Etkinlikler: Etkinlikler öğrenme sürecinin vazgeçilmez parçalarıdır. Kitabımızda zevkle çözebileceğiniz ‘boşluk doldurma’ , ‘doğru yanlış’, ‘eşleştirme’ , ‘açık uçlu sorular’ gibi eğ- lenceli etkinliklere bolca yer verdik.

Defter: Konu sonlarında veya aralarında yer verdiğimiz çizgili defter sayfaları kendi notlarınızı alabilmeniz için özel olarak hazırlandı.

Kazanım (Konu) Testleri: Ölçme değerlendirme için çok önemli olan bu bölümde testler kazanımlara uygun, nitelikli sorulardan oluşur. Testleri çözerek konuları pekiştirmiş ve bilgilerin hafızanızda daha uzun süre kalmasını sağlamış olacaksınız.

Ünite Değerlendirme Testleri: Ünite sonlarında yer alan bu testler konuların genel bir tekrarını yapabil-meniz için hazırlamış özgün sorulardan oluşur.

Akıllı Tahta: Bilgiyolu Yayınları olarak kitaplarımızın kullanımı kolay, içeriği zengin ve tüm işletim sistemlerine (Windows, Mac, Linux, Pardus) uyumlu akıllı tahta sunumları mevcuttur.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, başarılar dileriz.

YORUMLAR

© 2017 Birey Akademi